Duravit DuraPlan, czyli najlepsza odpowiedź na pytanie: jaki brodzik wybrać?

(2 głosów)
duravit duraplan aranżacje, duravit duraplan brodzik płaski, duravit duraplan opinie, duravit duraplan cena
Duravit Duraplan aranżacja łazienki

Łazienka z prysznicem to zdecydowany faworyt – zwłaszcza w mieszkaniach o mniejszym metrażu. Optymalnie zagospodarowana przestrzeń nie ogranicza swobody ruchów, redukuje wrażenie ciasnoty, a przy tym zapewnia pełnię wygody i relaksu w czasie orzeźwiającego deszczu kropel. Czy jednak brodzik i transparentne szkło kabiny muszą kojarzyć się tylko z niewielkim pomieszczeniem i dedykowane są wyłącznie do przestrzeni w bloku? Oczywiście, że nie! Wystarczy spojrzeć na Duravit DuraPlan, by przekonać się, jak powinien wyglądać najlepszy brodzik prysznicowy. Co go wyróżnia i do jakiego wnętrza pasuje?

duravit duraplan brodzik prostokątny, duravit duraplan brodzik wpuszczany w podłogę, duravit duraplan brodzik akrylowy
Duravit Duraplan brodzik prostokątny wpuszczany w podłogę

Jaki brodzik wybrać? Duravit DuraPlan!

Kształt oraz rozmiar brodzika najczęściej podyktowane są uwarunkowaniami architektonicznymi pomieszczenia, które aranżujemy. Z reguły, w niewielkich pokojach kąpielowych instalowana jest kabina narożna, a przestronne lokum zdobi designerska kabina typu walk-in, z opływem liniowym w posadzce lub ścianie. Coraz większą popularnością cieszą się również brodziki prysznicowe montowane w podłodze, które sprawdzają się zarówno na kilku metrach kwadratowych łazienki, jak i w obszernym pomieszczeniu. To cechy Duravit DuraPlan, projektu Prof. Franka Hustera. Scalił on dążenie do minimalistycznej formy, przy uzyskaniu maksymalnej użyteczności. Bezpretensjonalne wzornictwo modelu pozwala na czerpanie przyjemności z kąpieli, a powierzchnia całkowicie zlicowana z posadzką stanowi spójne zwieńczenie aranżacji.

durawit duraplan brodzik wpuszczany w podłogę, duravit duraplan brodzik biały, duravit duraplan brodzik prostokątny
Duravit Duraplan brodzik prostokątny bez powłoki Antislip

Brodzik Duravit i jego zalety

Brodzik płaski ma mnóstwo zalet! Biorąc pod uwagę doświadczenie oraz wiedzę niemieckiego producenta, jakim jest Duravit, można napisać, że DuraPlan to inwestycja w funkcjonalność skrytą pod osłoną dobrego designu. Poza stylowym wyglądem linia Duravit DuraPlan wyróżnia się produkcją opartą na wyselekcjonowanych składnikach wytwórczych. Mowa o akrylu sanitarnym o grubości 4 mm, który zapewnia wysoką odporność na urazy mechaniczne oraz wytrzymałość na intensywną eksploatację. Tworzywo budzi pozytywne doznania z uwagi na swoją gładkość oraz nieporowatość, co dodatkowo wzmaga walory praktyczne, związane z łatwością usuwania zabrudzeń.

Już sama konstrukcja brodzika Duravit DuraPlan zapewnia mnóstwo atutów dla Użytkowników, zwłaszcza jeśli łazienkę eksploatują osoby starsze lub dzieci. Bezstopniowe wejście ułatwia korzystanie, stanowiąc – w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami – znacznie bezpieczniejszą alternatywę. Nie musimy się obawiać o potknięcia spowodowane wysokim progiem czy trudności wynikające z niepełnosprawności ruchowej osób biorących prysznic. Swoboda wychodzenia i wchodzenia zasadniczo wpływa na komfort kąpieli.

Brodzik wpuszczany Duravit DuraPlan to również pula korzyści wizualnych, potęgujących nowoczesny wygląd przestrzeni. Rozwiązanie dyskretnie podkreśli charakter łazienki w stylu industrialnym, minimalistycznym czy purystycznym. Powierzchnia wraz z przeźroczystym szkłem ścianek i drzwi przyczyni się do optycznego powiększenia przestrzeni. Zaletą propozycji Duravit jest również dostępność specjalnej powłoki Antislip, która zapobiegnie niefortunnym upadkom i poślizgnięciom w mokrych strefach.

duravit duraplan opinie, duravit duraplan brodzik z powłoką, duravit duraplan antislip, duravit brodzik z powłoką
Duravit Duraplan brodzik z powłoką Antislip

Jak zamontować brodzik Duravit DuraPlan?

Brodzik montowany w podłodze Duravit DuraPlan to pozycja, której nie są straszne ekstremalne warunki budowlane. Rozwiązanie można zainstalować nawet przy minimalnych wysokościach montażu. Produkt wyposażony jest w ramię z regulacją wysokości, dzięki czemu możliwe jest powstanie idealnego wgłębienia na brodzik oraz wypozycjonowanie odpływu. Plusem linii jest również innowacyjny zestaw odpływowo-przelewowy, który niweluje wszelkie możliwe trudności związane z nieprawidłowym odprowadzaniem wody.

brodzik duravit duraplan, duravit brodzik do montażu w podłodze, duravit brodzik wpuszczony w podłogę
Duravit Duraplan brodzik do zamontowania na równi z podłogą

Brodzik kwadratowy czy brodzik prostokątny?

Brodzik Duravit DuraPlan występuje w dwóch kształtach: prostokątnym oraz kwadratowym, oraz w wielu wymiarach do wyboru. Najmniejsza pozycja mierzy standardowe 80 x 80 cm, największa z kolei 160 x 90 cm. Producent, aby w pełni odpowiedzieć na potrzeby wymagających Klientów, opracował łącznie 11 modeli. Są to: brodzik kwadratowy 80 x 80 cm, brodzik 90 x 90 cm, brodzik prostokątny 100 x 80 cm, brodzik 100 x 90 cm, brodzik 100 x 100 cm, brodzik 120 x 80 cm, brodzik prostokątny 120 x 90 cm, brodzik 120 x 100 cm, a także brodzik 120 x 120 cm, brodzik prostokątny 140 x 90 cm i brodzik wpuszczany w podłogę 160 x 90 cm. To linia zaprojektowana zarówno dla posiadaczy niewielkiej łazienki w bloku, jak i właścicieli luksusowego pokoju kąpielowego o pokaźnym metrażu.

duravit duraplan brodzik kwadratowy, duravit brodzik kwadratowy, duravit brodzik płaski
Duravit Duraplan brodzik kwadratowy dostępny jest w dwóch rodzajach wykończenia - z powłoką Antislip i bez powłoki

duravit duraplan brodzik prostokątny, duravit brodzik prostokątny, duravit brodzik super płaski
Duravit Duraplan brodzik prostokątny dostępny jest w wielu wariantach długości i szerokości

Skomentuj

Rekomendacje i wyróżnienia