Click-clack

 (48)
Sortuj wg
Wyników 1 - 24 z 48

Co to jest korek clik-clak i jak działa?

W urządzaniu łazienki każdy detal ma znaczenie, zwłaszcza jeśli pod uwagę bierzemy elementy odpowiedzialne za prawidłowe funkcjonowanie wybranych systemów. Jednym z ważnych akcesoriów sanitarnych jest korek click-clack, określany też jako korek automatyczny, korek push-open, czy zwyczajnie – korek klik-klak. Składa się on z dźwigni, gwintu przyłączeniowego, uszczelek oraz widocznej pokrywy. Sekretem tego rozwiązania jest specjalny mechanizm, działający na zasadzie sprężyny. Wystarczy więc nacisnąć korek, aby zamknąć odpływ wody do umywalki i wykonać ten sam ruch, aby ją odprowadzić. Zaletą, jaka wyróżnia korek push-open, jest również łatwość czyszczenia. W prosty sposób można wyjąć wspomniany mechanizm i usunąć z niego brud, kamień i nieczystości powstałe na skutek codziennej eksploatacji, a potem podobną metodą umieścić go z powrotem. Tego typu produkty to także w dużej mierze dekoracja wnętrza, czego przykładem może być korek czarny lub złoty, który koresponduje z bateriami w tym samym wybarwieniu.
 
  • Korek click-clack to jeden z najważniejszych elementów sanitarnych,
  • Działa on na zasadzie push-open – jest uruchamiany i zamykany poprzez naciśnięcie,
  • Korek automatyczny jest łatwy w utrzymaniu w czystości.

Jaki korek do umywalki wybrać?

Korek do umywalki to rozwiązanie dla tych, którzy cenią funkcjonalność w łazience. Wybór odpowiedniego rozwiązania zależeć będzie jednak od tego, czy umywalka jest z przelewem, czy bez niego. Różnica w doborze produktu związana jest z tym że korek click-clack dedykowany do umywalek z przelewem będzie wyposażony w specjalny zawór, natomiast w przypadku umywalki bez przelewu będziemy mieć do czynienia z systemem przelewowym. Innym ważnym kryterium jest jakość. Korek automatyczny powinien być wykonany z wysokogatunkowych surowców – odpornych na wysoką temperaturę oraz osadzanie się kamienia, wytrzymałych na urazy mechaniczne czy intensywne użytkowanie. Musi on gwarantować również wodoodporność. Te walory zapewni m.in. korek z chromowanego mosiądzu. W ofertach producentów dostępne są również warianty ceramiczne. Najlepsze alternatywy znajdziemy w katalogach renomowanych firm, takich jak: Omnires, Excellent, Hansgrohe, Tres czy Duravit.
 
  • Wybór odpowiedniego rozwiązania zależy od tego, czy posiadamy umywalkę z przelewem czy bez niego,
  • Korek automatyczny powinien być solidny oraz wytrzymały,
  • Najlepsze korki click-clack znajdują się w ofertach producentów takich jak: Duravit, Omnires, Excellent czy Hansgrohe.

Szybki kontakt
@:

Ostatnio oglądane

Rekomendacje i wyróżnienia