Płytki drewnopodobne

(147 produktów)
 
Zobacz również:
 

Jakie płytki drewnopodobne wybrać?

Płytki ceramiczne drewnopodobne (ścienne i podłogowe) to coraz częściej wybierane rozwiązanie. Sprawdzą się od kuchni, aż po taras a dzięki unikatowemu wybarwieniu i fakturze do złudzenia przypominającej drewno staną się dekoracją pokoju. To asortyment, który z uwagi na materiał wykorzystany do produkcji, można podzielić na dwie kategorie: terakota drewnopodobna i gres drewnopodobny, w tym m.in. gres szkliwiony pokryty specjalną warstwą potęgującą walory estetyczne rozwiązania (glazura składająca się z barwników oraz szkliwa powoduje, że powierzchnia kafli nie absorbuje wilgoci, a także jest odporna na powierzchniowe wybarwienia i zarysowania. Tego typu alternatywa sprawdzi się np. w łazience oraz miejscach narażonych na częsty kontakt z wodą). Cała grupa produktów, jakimi są płytki a la drewno, w pełni oddaje piękno szlachetnego surowca, a przy tym jest mniej wymagająca i bardziej wytrzymała na urazy mechaniczne, działanie środków chemicznych i intensywną eksploatację. Co więcej, kafelki drewnopodobne nie wymagają systematycznej impregnacji. Ich pielęgnacja ogranicza się do regularnego mycia łagodnymi detergentami oraz odkurzania.

 

  • Płytka drewnopodobna to znakomita alternatywa dla prawdziwego drewna,
  • Płytki ceramiczne drewnopodobne występują m.in. pod postacią gresu lub terakoty,
  • Płytki imitujące drewno są odporne, wytrzymałe i łatwe do utrzymania w czystości
  • Polecamy płytki drewnopodobne Tubądzin, Stegu, Porcelanosa, Villeroy & Boch.

 

Gdzie zamontować płytki gresowe drewnopodobne?

Kafelki jak panele można zastosować niemal wszędzie! Jednym z pomieszczeń, w których często występują, jest łazienka. Tam, płytki drewnopodobne zamontowane na podłodze wniosą do wnętrza sporo ciepła i przytulności, natomiast wykorzystane na ścianie staną się dekoracją w wystroju skandynawskim, klasycznym czy nowoczesnym. Płytki drewnopodobne (podłogowe i ścienne) do łazienki oprócz tego, że prezentują się niebanalnie, są niezwykle praktyczne – nie wymagają cyklinowania i nie są nasiąkliwe tak, jak prawdziwy surowiec. Te zalety powodują, że płytki podłogowe drewnopodobne zdadzą również egzamin w salonie, kuchni i sypialni, zwłaszcza, że dodatkowo wykazują mniejszy opór cieplny, co oznacza, że świetnie współpracują z ogrzewaniem podłogowym. Kafelki te z uwagi na mrozoodporność oraz wysoką klasę ścieralności nadają się również na taras i będą odpowiednim rozwiązaniem na schody. To produkty, które nie dość, że naśladują kolor i strukturę szlachetnego drewna, to także dostępne są w podłużnych formatach, co przywodzi na myśl wygląd autentycznej deski. Płytki panelopodobne z powodzeniem zastąpią tradycyjne panele czy oryginalny parkiet.
 

  • Płytki drewnopodobne (ścienne) do salonu to recepta na wnętrze pełne przytulności,
  • Płytki tarasowe drewnopodobne będą harmonijnie współgrać z otaczającą zielenią,
  • Płytki drewnopodobne na schody to praktyczny i estetyczny materiał wykończeniowy,
  • Płytki drewnopodobne w małej łazience będą znakomicie prezentować się w towar.

Do jakiego stylu pasują płytki imitujące drewno?

Płytki np. gresowe, w kolorze drewna (zarówno podłogowe, jak i te na ścianę), to sprawdzony sposób na to, by nadać aranżacji przytulnego charakteru. Ten uniwersalny materiał można wykorzystać w pomieszczeniu podporządkowanym niemal każdym trendom. Dla przykładu płytki podłogowe szare idealnie uzupełnią wystrój o skandynawskim rodowodzie. Jasna kolorystyka w połączeniu z bielą rozświetli pokój i optycznie go powiększy. Takie płytki drewnopodobne podłogowe umiejętnie wpiszą się również w nurt nawiązujący do minimalizmu oraz praktyczności. Chropowata w dotyku faktura oraz nieregularne usłojenia i sęki same w sobie staną się dekoracją aranżacji. Ciemne wielkoformatowe kafle będą z kolei dobrze wyglądać na tle klasycznej czy industrialnej scenerii. Wybarwienie wenge lub orzech doda przestrzeni tajemniczego charakteru. Krótko mówiąc, płytki a la drewno to na tyle uniwersalne rozwiązanie, a do tego modne i ponadczasowe, że nie ma kierunku, w którym by się nie sprawdziło. Docenią towarzystwo cegły w industrialu, betonu w surowym lofcie i innych naturalnych materiałów w boho lub scandi. To recepta na klasyczną scenerię, a nawet pomysł na to, by styl glamour zyskał więcej ciepła.

 

  • Drewnopodobne gresowe płytki podłogowe ocieplą wystrój,
  • Płytki drewnopodobne ścienna to niebanalna dekoracja pomieszczenia,
  • Kafelki drewnopodobne mogą być zastosowane niemal w każdym stylu – od klasycznego, po retro.
 

Płytki drewnopodobne: artykuły, opinie i porady

Szybki kontakt
@:

Rekomendacje i wyróżnienia