Syfony do umywalek

 (109)
Sortuj wg
Wyników 1 - 24 z 109

Dlaczego syfon do umywalki jest potrzebny?

Głównym zadaniem syfonu jest odprowadzenie wody z umywalki do kanalizacji. Jednak poza tą nadrzędną rolą spełnia on również praktyczne funkcje, związane z blokowaniem nieprzyjemnych zapachów oraz gazów z instalacji, które mogą się przedostawać do pomieszczenia. W wielu łazienkach rozwiązanie chowane jest w szafkach lub jest zabudowane postumentem – wówczas kwestie wizualne produktu spychane są na boczny tor. Inaczej jest w przypadku, gdy ma on być wyeksponowany. Wtedy najlepszym rozwiązaniem jest dekoracyjny syfon ozdobny, dopasowany do charakteru wnętrza. W nowoczesnym wystroju zazwyczaj montowany jest syfon chromowany umywalkowy, który harmonijnie współgra z metalicznymi detalami, natomiast w bardziej minimalistycznych aranżacjach skupionych wokół kolorystycznych kontrastów dużą popularnością cieszy się syfon umywalkowy czarny. Model ciekawie koresponduje z armaturą w tym samym wybarwieniu.
  • Syfon umywalkowy spełnia zarówno funkcje praktyczne, jak i estetyczne,
  • Odprowadza on wodę z umywalki do kanalizacji i blokuje nieprzyjemne zapachy,
  • Największą popularnością w kategorii syfonów ozdobnych cieszą się rozwiązania wykończone w kolorze chrom. Do modnych alternatyw należy również syfon umywalkowy czarny.

Jaki syfon umywalkowy wybrać?

Kwestią decydującą o tym, jaki syfon wybrać, jest rodzaj zastosowanej misy. Inny model dedykowany będzie do umywalki nablatowej, a inny do meblowej. Pod uwagę warto również wziąć materiał, z jakiego produkt został wykonany, a także kształt. Najbardziej znanym i najczęściej stosowanym wariantem jest syfon butelkowy (pionowy). Wyróżnia się on zwartą konstrukcją, nie zajmuje zbyt wiele miejsca i sprawdzi się zwłaszcza w niewielkich łazienkach. Syfon rurowy (poziomy) przybiera natomiast kształt litery „U” i cechuje go wysoka wydajność, trwałość, a także brak problemów z usuwaniem nieczystości. Poza podstawowym podziałem wymienić można syfon specjalnego przeznaczenia (dedykowany m.in. do umywalek, z których korzystają osoby niepełnosprawne), syfon z wyjściem na pralkę, którego zadaniem jest odprowadzanie ścieków z dwóch źródeł, czy chociażby syfon umywalkowy płaski, który zajmuje znacznie mniej miejsca i pozwala na jeszcze lepsze zagospodarowanie przestrzeni.
  • Syfony butelkowe nie zajmują wiele miejsca, sprawdzą się w niewielkich łazienkach,
  • Syfony rurowe mają kształt litery „U”. Są wydajne i trwałe,
  • Syfon umywalkowy niski pozwala na jeszcze lepsze zagospodarowanie przestrzeni w szafce.

Syfony umywalkowe – jaki materiał będzie najlepszy?

Jako że syfon umywalkowy to ważny element łazienki, który odpowiada za kluczowe funkcje w pomieszczeniu, warto skupić się na rozwiązaniu, które wyróżnia wysoka jakość. Najczęściej produkty wytwarzane są z tworzywa PCV lub mosiądzu. Pierwsze są tanie oraz lekkie, jednak ich zasadniczą wadą jest niezbyt atrakcyjny wygląd. Z tego względu są one polecane do montażu wewnątrz szafek lub w miejscach niewidocznych, gdzie będą ukryte m.in. pod postumentem czy półpostumentem. Ich ekspozycja na zewnątrz może znacząco obniżyć wartość estetyczną wystroju. Wysokie walory wizualne zapewniają z kolei syfony z mosiądzu. Elegancka stylistyka oraz dekoracyjne wybarwienia sprawiają, że elementy te przyjmują rolę dekoracji – świetnie sprawdzą się jako syfon do umywalki nablatowej, pasują zwłaszcza do łazienek urządzonych w stylu nowoczesnym lub retro. Zalety te wpływają m.in. na wyższą cenę produktu.
  • Plastikowy syfon z PCV jest tani oraz lekki, montuje się go w miejscu niewidocznym,
  • Syfon mosiężny często stanowi element dekoracyjny łazienki,
  • Syfon z mosiądzu jest droższy, najczęściej jest wyeksponowany na zewnątrz,
  • Najlepsze syfony znajdziemy w ofertach renomowanych producentów, takich jak: Viega, McAlpine, Omnires, Kludi, KFA, Hansgrohe czy Schell.

Szybki kontakt
@:

Ostatnio oglądane

Rekomendacje i wyróżnienia