Miska WC bez kołnierza – zobacz TOP 10 najlepszych toalet bez rantu 2019 / 2020

(602 głosów)

 


Zobacz również:


Co to jest miska bezkołnierzowa, toaleta bez rantu?

Trudno dostępne miejsca i zakamarki, w których gnieżdżą się groźne bakterie, duże zużycie wody podczas spłukiwania – to problemy posiadaczy tradycyjnych misek WC. Dlatego producenci sanitariatów zadbali o to, by wyeliminować te problematyczne kwestie niemal do minimum. Miski bez rantu to nie tylko popularny trend – designerskie rozwiązanie dla poszukiwaczy stylowych rozwiązań – lecz przede wszystkim czysta toaleta oraz bezpieczeństwo, ekologia i ekonomia. Poznajcie, czym jest Rimfree, Rimless, Clean On, DirectFlush, AquaBlade, Newflush.
 
Już kiedyś wspominaliśmy Wam czym jest Rimfree, Rimless, DirectFlush (oraz tego typu nazwy stosowane przez producentów). Jeśli chcecie odświeżyć sobie te wiadomości to zapraszamy do lektury artykułu "Rimless, rimfree, miski bez rantu, directflush, newsflash… co to jest?". Dziś, kontynuując temat misek bezkołnierzowych chcemy Wam przedstawić – naszym zdaniem – najlepsze WC bezkołnierzowe. Wybór był niebywale trudny, ponieważ ten typ produktów jest coraz bardziej popularny, więc i ich oferta jest coraz obszerniejsza.

Niemal każdy ceniony producent sanitarnego świata produkuje muszle klozetowe pozbawione rantu. Jak widać, towar spełnił wymogi Klientów i obecnie każdy docenia możliwość szybszego sprzątania, usuwania bakterii, a i pewnie niejedni odczuli to na rachunku za wodę.  Czym zatem jest ta doskonałość? To innowacja, opierająca swój fenomen na specjalnej konstrukcji miski.

Brak rantu powoduje, że woda ze spłuczki podtynkowej lub zbiornika na wodę rozprzestrzenia się wewnątrz miski, docierając do wszystkich jej zakamarków. Wartym uwagi jest także system optymalnego spłukiwania wnętrza misy. Dynamiczne dysze kierują wodę po całej powierzchni ceramiki, jednocześnie nie wychlapując jej na zewnątrz.
 

Zalety toalet bezkołnierzowych w skrócie:

 • Dużo szybsze sprzątanie - do utrzymania toalety w czystości nie ma potrzeby używania środków czystości ze specjalnie wyprofilowanym dozownikiem takich jak Domestos,
 • Mniejsze zużycie wody - ze standardowych 6l do 3-4l na spłukiwanie,
 • Estetyczny wygląd,
 • Bardziej higieniczna niż model z tzw "rantem".
 • Więcej na temat: muszli klozetowych bezkołnierza
miska WC bez rantu
Na zdjęciu: miska WC bez kołnierza 

Jak działa system efektywnego spłukiwania?

Sekret tkwi we wspominanych wyżej dyszach oraz ukształtowaniu misy. Jeśli spojrzycie na produkt, wygląda on jak umywalka – jest pozbawiony charakterystycznego zagięcia w górnej części, stąd też  bakterie i zarazki nie mają gdzie się osadzać. System ten działa dzięki odpowiednim dyszom, które z odpowiednią siłą i precyzją rozprowadzają wodę po całej powierzchni muszli klozetowej.

Często możecie się także spotkać z tym, że producenci owe miski bezkołnierzowe wyposażają w dodatkową powłokę (w naszych dzisiejszych propozycjach także znajdziecie takie przykłady), która jeszcze lepiej wpływa na dokładne czyszczenie toalety.

Oszczędność, o której dziś pisaliśmy, uwarunkowana jest od modelu i technologii. Przyjmuje się, że system ten generuje oszczędności na poziomie 30%, i tak – w tradycyjnych miskach WC podczas spłukiwania zużywamy około 6 l, tutaj – w WC bezkołnierzowych wartość ta wynosi od 3-4l. Przekonani? My tak! :-)
 

miska WC bez rantu
Na zdjęciu: miska WC bezkołnierzowa

Toalety bezkołnierza - nasz wybór:

Przejdźmy teraz do konkretów. Które miski WC bez kołnierza będą najlepsze? Jaka muszla klozetowa bez rantu sprawdzi się w łazience? Poznajcie czym jest Rimfree, Rimless, DirectFlush, Newsflash, Clean On oraz Aqua Blade. Kolejność jest przypadkowa. Naszym zdaniem każda  z poniższych propozycji zasługuje na uwagę. 


Duravit ME by Starck 2530090000 - toaleta WC podwieszana

Muszla klozetowa Duravit ME by Starck to produkt o estetycznym, zredukowanym wzornictwie, który wyznaczają miękkie kontury i łagodne linie. Prostota serii stanowi o jej uniwersalności i możliwości dopasowania jej do każdego typu wnętrza – od nowoczesnego, po klasyczne. Nad funkcjonalnym zestawem cech wyrobu czuwają technologie producenta, takie jak m.in konstrukcja Rimless czy powłoka WonderGliss lub szkliwo HygieneGlaze, ułatwiające sprzątanie.

Duravit wyposażył miski WC Duravit ME by Starck w system efektywnego spłukiwania zmniejszający zużycie wody z tradycyjnych 6 l do zaledwie 4,5 l, a brak kołnierza i precyzyjnie wyprofilowane wnętrze WC pozwalają na redukcję zanieczyszczeń i wpływają na ich efektywniejsze oraz szybsze usuwanie.

Miska WC bez kołnierza Duravit ME Starck – zalety:

 • Nowoczesne, zredukowane wzornictwo,
 • System oszczędnego spłukiwania wody (4,5 l zamiast 6 l),
 • Możliwość wyboru w opcji z powłoką WonderGliss ułatwiającą usuwanie zabrudzeń,
 • Dostępna także w wariancie ze szkliwem ceramicznym HygieneGlaze, które zabija bakterie i zarazki,
 • Mocowanie Durafix w komplecie,
 • Dostępny model Compact – idealny do małej łazienki,
 • Do skompletowania z deską zwykłą lub wolnoopadającą,
 • 5 lat gwarancji.

Więcej o serii przeczytasz: Duravit ME by Starck – aranżacje łazienek i inspiracje dla indywidualistów

Link do Produktu: Duravit ME by Starck Toaleta WC podwieszana 37x48 cm, bez kołnierza, biała 2530090000

Link do Serii: Duravit Me By Starck
 
Duravit ME by Starck toalety WC toaleta WC podwieszana Miska WC Duravit Me By Starck 480x365 2530090000 wyposażenie łazienki www.Gnsbud.pl
Na zdjęciu: Duravit ME by Starck Miska WC

Duravit ME by Starck toalety WC toaleta WC podwieszana Miska WC Duravit Me By Starck 480x365 2530090000 wyposażenie łazienki www.Gnsbud.pl
Na zdjęciu: Duravit ME by Starck miska WC,Bidet

Massi Decos Slim - Miska bez kołnierza

Massi Decos Slim miska WC bez kołnierza to produkt uznanego, polskiego producenta. Opływowy kształt w połączeniu z łagodnymi skosami pozwolił na osiągnięcie ponadczasowej, uniwersalnej formy, która trafi w gusta miłośników nowoczesnego wzornictwa. Stylowy design Massi Decos Slim – koncentrujący się wokół funkcjonalnego minimalizmu – wpłynął na ogromną popularność modelu, a zbiór jego praktycznych atrybutów w postaci konstrukcji bez rantu oraz innowacyjnej nanopowłoki EasyClean zwiększają higieniczność strefy toalety.

Brak kołnierza ogranicza występowanie siedlisk groźnych zarazków, a także znacznie ułatwia proces usuwania zabrudzeń. Dostępna w komplecie deska w wersji Slim stanowi dodatkowy atut oferty Massi.
 

Muszla klozetowa bez kołnierza Massu Decos Slim – zalety:

 • Opływowy, uniwersalny kształt,
 • Innowacyjna nanopowłoka EasyClean ułatwiająca czyszczenie,
 • Deska wolnoopadająca Slim w komplecie,
 • W zestawie z praktyczną matą wygłuszającą,
 • System Easy Off gwarantujący szybki montaż i demontaż,
 • 5 lat gwarancji.

Link do Produktu: Massi Decos Mini Slim Toaleta WC podwieszana 48,5x37,5 cm Rimless bez kołnierza Slim, biała MSM-0003SLIM

Link do Serii: Massi Decos
Massi Decos Slim toaleta WC podwieszana rimless bez kołnierza z deską wolnoopadającą biała MSM-0003SLIM wyposażenie łazienek www.Gnsbud.pl
Na zdjęciu: miska WC Massi Decos Slim

Na Zdjęciu: Massi Decos Miska Wc

Villeroy&Boch Venticello DirectFlush - Miska WC

Muszla klozetowa jest częścią kolekcji Villeroy&Boch Venticello – jednej z bestsellerów niemieckiego producenta. Ciekawe opływowe linie i konstrukcja na bazie prostokąta wpisują się w nowoczesne standardy urządzania. Wiszące rozwiązanie sprawdzi się nie tylko w przestronnej współczesnej łazience, lecz także zadowoli posiadaczy mniejszych metraży np. małej łazienki w bloku. Miska V&B Venticello jest także dostępna z powłoką – CeramicPlus, gwarantującą jeszcze lepszą czystość.

System DirectFlush pozostawia toaletę czystą i za sprawą AquaReduct pozwala na oszczędności, ograniczając przepływ wody z 6l do 4,5l. 

Sedes bez rantu Villeroy&Boch Venticello – zalety:

 • Ciekawe, nowoczesne wzornictwo,
 • Dostępność powłoki CeramicPlus ułatwiającej usuwanie zabrudzeń,
 • System AquaReduct ograniczający zużycie wody podczas spłukiwania (3 l/4,5 l zamiast 6 l),
 • Elementy mocujące SupraFix 2.0 w komplecie,
 • Do skompletowania z deską zwykłą lub wolnoopadającą,
 • 5 lat gwarancji na ceramikę.
Więcej o serii przeczytasz: Villeroy & Boch Venticello - Toaleta Bezkołnierza, Umywalka Nablatowa

Link do Produktu: Villeroy & Boch Venticello Toaleta WC podwieszana 37,5x56 cm, biała Weiss Alpin 4611R001

Link do Serii: Villeroy & Boch Venticello 
Na Zdjęciu: Villeroy&Boch Venticello Miska Wc

miska WC Villeroy&Boch Venticello
Na zdjęciu: miska WC Villeroy&Boch Venticello
 

Miska WC Villero&Boch Venticello
Na zdjęciu: miska WC Villeroy&Boch Venticello

Duravit DuraStyle miska WC bez kołnierza 45510900A1 – Rimless

Duravit DuraStyle jest kolekcją sanitarnego mistrza. Łączy w sobie estetyczny styl oraz funkcjonalność, których poszukujemy na co dzień, to sposób na łatwiejsze sprzątanie i wygodę w łazience. Miska WC została wzbogacona o bezkołnierzowy system spłukiwania Rimless, stanowiący gwarancję higienicznej czystości i ochronę przed bakteriami. Prostokątny kształt miski wpisuje się w trendy nowoczesnej łazienki, gdzie liczy się dobry design i praktyczne rozwiązania.

Delikatne, miękkie linie zjednane z idealną formą będą receptą na wnętrze ponadczasowe. Produkt dostępny jest także w zestawie z deską wolnoopadającą.

WC bezkołnierzowe Duravit Durastyle – zalety:

 • Uniwersalna stylistyka pasująca do każdej aranżacji łazienki,
 • Łatwy i sprawny montaż,
 • Mocowanie Durafix w komplecie,
 • Możliwość wyboru w opcji z powłoką WonderGliss ułatwiającą usuwanie zabrudzeń,
 • Dostępny model Compact, który sprawdzi się na małym metrażu,
 • Dostępna w wersji głębszej dla niepełnosprawnych,
 • Do skompletowania z deską zwykłą lub wolnoopadającą,
 • 5 lat gwarancji.

O serii Duravit Durastyle wspominaliśmy na naszym blogu, zaglądnijcie "Duravit Durastyle Toalety Umywalki Opinie". 

Link do Produktu: Duravit DuraStyle Zestaw Toaleta WC podwieszana 54x37 cm Rimless bez kołnierza z deską sedesową wolnoopadającą, biały 45510900A1
​​​​
Link do Serii: Duravit Durastyle
Na Zdjęciu: Duravit Durastyle Miska Wc

Duravit Durastyle
Na zdjęciu: miska WC bez kołnierza Duravit Durastyle

Duravit Durastyle
Na zdjeciu: miska WC Duravit Durastyle

Villeroy&Boch Subway 2.0 5614R001 – muszla klozetowa bez kołnierza DirectFlush

Naszą kolejną propozycją jest miska niemieckiego producenta – V&B. Seria Villeroy Subway 2.0 wyposażona w technologię DirectFlush oraz powłokę CeramicPlus gwarantuje doskonałe efekty w postaci czystej łazienki i ze zdwojoną siłą usuwa wszelkie powstałe bakterie oraz zarazki. Kolekcja o lekko zaokrąglonej formie i miękkich przejściach spisze się zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych aranżacjach. Jednak nie o designie dziś mowa.

Funkcjonalność systemu bez rantu, innowacyjna powłoka oraz technologia oszczędzająca zużycie wody plasuje Villeroy & Boch Subway 2.0 na wysokiej pozycji wśród ekonomicznych i ekologicznych rozwiązań.

Muszla klozetowa bez rantu Villeroy & Boch Subway 2.0 – zalety:

 • Subtelna, opływowa linia,
 • Technologia DirectFlush gwarantująca efektywne i ekonomiczne spłukiwanie,
 • System AquaReduct ograniczający zużycie wody do 3 l/4,5 l,
 • Dostępność powłoki CeramicPlus ułatwiającej usuwanie zabrudzeń,
 • Elementy mocujące SupraFix 2.0 w komplecie,
 • Dostępna w wersji z pojemnikiem na kostki toaletowe ViFresh,
 • Do skompletowania z deską zwykłą lub wolnoopadającą,
 • 5 lat gwarancji.

Więcej na temat serii przeczytasz w artykule: Villeroy & Boch Subway 2.0 - Opinie, Aranżacje, Ceny 

Link do Produktu: Villeroy & Boch Subway 2.0 Toaleta WC podwieszana 56,5x37,5 cm DirectFlush bez kołnierza, biała Weiss Alpin 5614R001

Link do Serii: Villeroy & Boch Subway 2.0
Na Zdjęciu: Villeroy & Boch Subway 2.0 Miska Wc

Villeroy&Boch Subway 2.0
Na zdjęciu: Villeroy&Boch Subway 2.0

Villeroy&Boch Subway 2.0
Na zdjęciu: miska WC Villeroy&Boch Subway 2.0

Keramag iCon 20406 - miska WC bez kołnierza Rimfree

Seria Keramag iCon to propozycja dla szukających kompromisu pomiędzy stylowymi rozwiązaniami, a sposobem na oszczędność. Bezrantowy system pozwala utrzymać toaletę higienicznie czystą, zapewniając Tobie, jak i Twoim bliskim maksimum bezpieczeństwa. Technologia zastosowana w podwieszanej ceramicznej misie dokładnie spłukuje wszystko, co znajduje się na jej powierzchni, a przy tym nie będzie wymagała długiego szorowania i korzystania z chemicznych detergentów.

Zatem, to podwójny sposób na oszczędność! Stylistycznie,
Keramag iCon to przedstawiciel uniwersalnego nurtu urządzania. 

Miska bezkołnierzowa Keramag iCon – zalety:

 • Nowoczesny, estetyczny design,
 • Miska wykonana z Duroplastu – odpornego i solidnego tworzywa,
 • Kryte mocowanie ścienne w komplecie,
 • Możliwość wyboru w opcji z powłoką KeraTect ułatwiającą usuwanie zabrudzeń,
 • Dostępna w wersji WC krótkie Keramag iCon XS,
 • Do skompletowania z deską zwykłą lub wolnoopadającą.

Link do Produktu: Keramag iCon Toaleta WC podwieszana 53x35,5 cm Rimfree bez wewnętrznego kołnierza, biała 204060000

Link do Serii: Keramag Icon

 
Keramag iCon
Na zdjęciu: miska WC Keramag iCon

Keramag iCon
Na zdjęciu: miska WC Keramag iCon

Ideal Stanadrd Tesi T007901 AquaBlade - WC bezkołnierzowe 

AquaBlade Technology to wysoki standard i jakość w ceramicznym świecie. Ideal Standard także oferuje rozwiązania dla osób ceniących wygodę,  piękno i ekologię. Kaskada wody, która wypływa z miski WC, tworzy dwa silne strumienie, doskonale rozprzestrzeniające się po całej wewnętrznej części muszli klozetowej. Innowacją od Ideal Standard jest to, że woda dociera niemal do górnej krawędzi miski – ale bez obaw, nie wychlapuje się. Seria Ideal Standard Tesi jest stylistycznie dopracowana – doskonała, wyprofilowana i piękna. To przedstawiciel minimalistycznego ceramicznego designu. Model prezentuje się nieco inaczej od pozostałych.

WC bez kołnierza Idealn Standard Tesi – zalety:

 • Nowoczesny design połączony z funkcjonalnością,
 • Ukryty system mocowania zapewnia estetyczny wygląd modelu,
 • Zestaw instalacyjny w komplecie,
 • AquaBlade®, czyli innowacyjny system spłukiwania,
 • O około 25% cichsze spłukiwanie w porównaniu z tradycyjnym WC,
 • Do skompletowania z deską zwykłą lub wolnoopadającą,
 • Dożywotnia gwarancja!

Więcej na temat serii przeczytacz: Ideal Standard Tesi i system Aquablade - Opinie i Aranżacje

Link do Produktu: Ideal Standard Tesi Toaleta WC podwieszana 53,5x36,5 cm, biała T007901

Link do Serii: Idal Standard Tesi

Ideal Standard Tesi
Na zdjęciu: bidet, miska WC Ideal Standard Tesi

MIska WC bez rantu
Ideal Standard Tesi Miska Wc z systemem AquaBlade

Ideal Standard Tesi
Na zdjęciu: miska WC Ideal Standard Tesi

Opoczno Metropolitan CleanOn - miska bezkołnierzowa

Innowacyjne rozwiązanie bez rantu odnajdziemy także w ceramice producenta Opoczno. Opoczno Metropolitan – poza ciekawym  designem i nowoczesnym stylem – kryje w sobie dużo zalet. System CleanOn – określany jako technologia przyszłości – jest strażnikiem czystości w łazience. Produkty z serii Opoczno Metropolitan są dodatkowo wzbogacone perfekcyjną powłoką PerfectClean. Rewolucyjne systemy tworzą zgrany duet, a Użytkownikowi gwarantują satysfakcję z wyboru i zapewnienie o bezpieczeństwie, a to przecież w łazience bardzo ważne! Stylistycznie kolekcja plasuje się wśród nowoczesnych propozycji.

Miska ustępowa bez kołnierza Opoczno Metropolitan – zalety:

 • Ciekawy kształt zbudowany na bazie prostokąta,
 • Oszczędny system spłukiwania wody (3 l/5 l),
 • Do skompletowania z deską zwykłą lub wolnoopadającą,
 • Powłoka PerfectClean redukująca przywieranie brudu,
 • Ukryte mocowanie zapewnia estetyczny wygląd,
 • 10 lat gwarancji.

Więcej o serii przeczytasz w artykule: Opoczno Metropolitan - Aranżacje Inspiracje Opinie

Link do Produktu: Opoczno Metropolitan Toaleta WC podwieszana 55,5x36 cm CleanOn bez kołnierza, biała OK581-002-BOX

Link do Serii: Opoczno Metropolitan

Opoczno Metropolitan CleanOn
Na zdjęciu: bidet, miska WC Opoczno Metropolitan CleanOn

Opoczno Metropolitan CleanOn
Na zdjęciu: umywalka z szafką, bidet, miska WC Opoczno Metropolitan CleanOn

Cersanit City Oval K35-025 CleanOn - WC bez rantu

Jako kolejny przykład chcemy przestawić zupełny bestseller – miska WC Cersanit City Oval. To nasza najtańsza propozycja - prosto od polskiego producenta marki Cersanit. Klienci pokochali ten produkt niemal za wszystko – formę, styl, konstrukcję, innowację, oszczędność.  Miska o łagodnych kształtach zdobi serca wielu łazienek ( łazienek  w stylu skandynawskim, łazienek w bieli) , a system pozbawiony rantów i zakamarków przyczynia się do tego, że to częsty wybór wielu Użytkowników. Brak kołnierza oraz efektywny system spłukiwania ogranicza zużycie wody aż do 2/4 lub 3/5l, co z pewnością odczujecie w swoim portfelu. My mamy dylemat! Co jest tutaj doskonalsze – design czy technologia

Miska WC bez rantu Cersanit City Oval – zalety:

 • Nowoczesne, zredukowane wzornictwo,
 • Do skompletowania z deską zwykłą lub wolnoopadającą,
 • System oszczędnego spłukiwania (2/4 l, 2,5/5 l, 3/5 l lub 3/6 l), 
 • Na naszej stronie dostępna w zestawie m.in. ze stelażem Geberit, deską czy przyciskiem spłukującym,
 • Ukryty system mocowań gwarantuje estetyczny wygląd modelu,
 • 10 lat gwarancji!

Więcej o tej serii przeczytasz w artykule: Cersanit City Oval - Miska, deska, umywalka - Opinie i aranżacje

Link do ProduktuCersanit City Oval New Toaleta WC podwieszana CleanOn bez kołnierza z ukrytym mocowaniem, biała K35-025

Link do Serii: Cersanit City Oval 
Cersanit City Oval
Na zdjęciu: miska WC Cersanit City Oval
 
Cersanit City Oval Miska WC
Na zdjęciu: miska WC Cersanit City Oval

Catalano Zero 1VS55NR00 Newflush - miska WC bez kołnierza 

Ostatnia na naszej liście jest muszla klozetowa marki Catalano – kreatora znakomitej ceramiki. Jak przystało na mistrza, miska WC Catalano Impronta / Zero  podąża za współczesnymi standardami i także zapewnia czystość, oszczędność wody oraz czasu za sprawą wypływu wody z jednej dyszy. Produkt również dostępny jest z innowacyjną powłoką CataGlaze, która nie dość, że ułatwia sprzątanie, to zapobiega osadzaniu się brudu na powierzchni miski. Obojętnie nie można przejść także obok stylu serii Catalano Impronta. Nowoczesny, ciekawy i niebanalny design czyni przestrzeń jeszcze bardziej współczesną i znakomicie pasuje do produktów z serii Catalano Zero oraz Catalano Sfera

Miska WC bezkołnierzowa Catalano Zero – zalety:

 • Minimalistyczny design linii,
 • Oszczędne spłukiwanie na poziomie 4,5 l,
 • Miska dostępna w kilku kolorach do wyboru,
 • Powłoka CataGlaze ograniczająca przywieranie brudu dostępna w standardzie,
 • Do skompletowania z deską zwykłą lub wolnoopadającą,
 • 2 lata gwarancji.

Link do Produktu: Catalano Zero/Impronta Toaleta WC podwieszana 55x33 cm Newflush bez kołnierza z powłoką CataGlaze, biała 1VS55NR00

Link do Serii: Catalano Zero
 
Catalano Zero Newflush
Na zdjęciu: bidet, toaleta WC Catalano Zero Newflush
 
Catalano Zero Newflush
Na zdjęciu: miska WC Catalano Zero Newflush

Wyposażenie Łazienek tylko z www.Gnsbud.pl

Skomentuj

5 komentarzy

 • Oliwia
  ...i w końcu wiadomo o co chodzi z tym rantem...Super.
 • Jula
  Styl łączący prostotę z nutką elegancji to jest właśnie to czego szukam. Spodobały mi się modele przedstawione w tym poście!!!
 • Sylwia
  Świetny tekst. Pamiętam jak sami z mężem poszukiwaliśmy informacji nt. misek bez kołnierzy. Masa informacji, niejednokrotnie sprzecznych. Tyle samo za i przeciw, i ciągle nie wiadomo na co się zdecydować :) całe szczęście jesteśmy już po, uff. Bardzo pomocny tekst, mała pigułka tego co trzeba wiedzieć przed zakupem czy wymianą miski. Super!!
 • Aneta
  Dziękuję za ten artykuł. Niezwykle pomocny. Wykorzystam przedstawione informacje przy zakupie miski WC.
 • Wojtek
  Super Artykuł. Dzięki niemu kupiłem taką miskę jaką chciałem!

Rekomendacje i wyróżnienia